| TEKNOKENTLERDE NELER OLUYOR NELER ÜRETİLİYOR

Bilkent Cyberpark Firmaları'ndan Divasoft A.Ş. 2014 yılının başlarında BPM (Business Project Management) projesini hayata geçirmek üzere kuruldu. Amacı, yazılım projelerinin çok daha hızlı ve düşük maliyetlerle yapılmasını sağlayacak bir platform oluşturarak bunu son kullanıcıya sunmak ve kullanım kolaylığı sayesinde basit seviyede yazılım bilgisi ile herhangi bir kullanıcı kod yazma ihtiyacı duymadan hızlı bir şekilde kendi iş akışlarını oluşturmalarını sağlamaktı.

Bu projenin ilk ürünü olan Biletiva, online bilet satış markası olarak geçtiğimiz yıl faaliyetine başladı, kısa sürede büyük başarılara imza attı. biletiva.com üzerinden bilet satışını gerçekleştiren firmanın ilk projelerinden biri dünyanın en uzun teleferik hattı olarak Bursa'da faaliyete geçen Teleferik A.Ş.'nin bilet satışları oldu. Sonrasında önemli sinema gruplarını bünyesine katmaya devam eden firma, Eylül 2014'de Devlet Tiyatrolarının gişe ve internet biletlerinin satışına başladı.

Biletiva'nın en önemli özelliklerinden biri; yazarkasa ve pos özelliği taşıyan ve yeni nesil yazarkasa olarak adlandırılan sistemlerle entegre çalışan bir bilet satış sistemi olması. Vera Delta yazarkasa ile çözüm ortaklığı yapan firmanın bir başka tercih nedeni ise gişe bilet satışının yanında büfe satışında kullanılacak yazılım ürünlerini de birlikte sunmasıdır.

Faaliyetine başlayalı henüz bir yıl olmadan sektörün başrol oyuncularından biri olan Biletiva Ocak ayından itibaren Devlet Opera ve Balesinin 6 şehirdeki tüm temsillerinin, uluslararası festival ve yarışmalarının bilet satışını da üstlendi. 2015 yılında ciddi miktarda kiosk yatırımı yapacak olan Biletiva'nın bu yıl için hedefi 9 milyon bilet.


One of Bilkent Cyberpark Companies, Divasoft A.Ş. was established to realize BPM Project in the early months of 2014. The aim is to establish a platform which will enable software projects faster with lower costs and offer it to the end user; and to create a work-flow faster without the ııeed for coding with basic software Information.

The first product of this project Biletiva started its activity last year as an online ticket sale brand and achieved great success in a short time. One of the first projects of the company selling tickets over www.biletiva.com has been Teleferik A.Ş ticket sales in Bursa which is the longest telpherline of the world. Continuing to incorporate prominent cinema groups, the company started to seli counter and online tickets of State Theatre in 2014.

One of the most important features of Biletiva is being a ticket sale system integrated with systems named as new generation cash registers and swiping machines. Making a solution partnership with Vera Delta cash register, another reason to prefer is providing software products to be used for kiosk sales as well as counter ticket sales.

Becoming a leading actor in the industry before its first year of activity, Biletiva has assumed the ticket sales of international festivals and competitions, as well as ali performances of State Opera and Ballet in 6 cities as ofJanuary. This year's target is 9 million tickets by Biletiva making a serious amount of kiosk investment in 2015.